Supradotat cu optimism

Supradotat cu optimism

La sfarsitul lunii septembrie am participat la Conferinta Nationala: “Mediul de excelenta creat cu metode inovative in educatia si dezvoltarea copilului”.

Conferinta Gifted3

Conferinta a fost organizata de Centrul Gifted Education in sala de conferinte a Hotelului Parliament din Bucuresti.

Conferinta Gifted2

In cardul conferintei am prezentat una dintre metodele educationale inovative a Scolii de Optimism in cadrul prezentarii cu titlul: “Supradotat cu optimism: teoria si practica optimului la copii cu abilitati inalte” urmarita cu interes de catre participanti si in urma careia am primit semnale pozitive.

Conferinta Gifted

 

Dacă credeți că informațiile de pe site îi pot ajuta pe prietenii și cunoscuții dumneavoastră share-uiți link-ul cu site-ul/blog-ul școlii, iar dacă aveți propuneri, idei, observații, completări  vă rog să lăsați un comentariu în josul paginii sau, dacă doriți să vă înscrieți la evenimentele noastre, trimiteți un email pe scoaladeoptimism@gmail.com

De asemenea, dacă doriți să sprijiniți activitățile și acțiunile pe care le organizează Școala de optimism, puteți afla cum se poate face într-un mod optim, aici.

Dacă fiecare dintre vizitatorii/zi ai acestui site-blog, care simt că ideea este bună și trebuie susținută, ar oferi drept mulțumire, de fiecare dată când intră aici, măcar 1eur (5lei) ajutorul lor ar fi minim, practic insesizabil pentru ei, însă pentru mine însemnă enorm și m-ar ajuta să realizez mai des activități de optimism/optimizare cu cat mai multe categorii de oameni.

UN GEST MIC PENTRU VOI, UN AJUTOR URIAȘ PENTRU MINE! ȘI NU DOAR PENTRU MINE…

Mulțumesc! Să fiți permanent în starea de optim-ism și în consecință sănătoși și fericiți!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *