Termeni și condiții

Termeni și condiții

Prezentul document pune la dispozitia tertilor utilizatori Regulamentul privind termenii si conditiile de utilizare a site-ului www.scoaladeoptimism.ro.

www.scoaladeoptimism.ro este operat de Serban Constantin-administratorul site-ului/blog si proprietarul marcii Scoala de optimism – 8imism inscrisa la OSIM sub numarul de marca 128141, numar de depozit  M 2013 03424. Utilizarea site-ului (incluzand accesul, navigarea si folosirea informatiilor de pe acest site) constituie un acord implicit de respectare a termenilor si conditiilor enuntate in cuprinsul prezentului document cu toate efectele si consecintele ce decurg din aceasta.

Administratorul site-ului www.scoaladeoptimism.ro isi rezerva dreptul de a modifica in orice moment continutul acestui acord, fara notificarea prealabila a persoanelor care il utilizeaza, denumite in continuare “Utilizatori”. Utilizatorii vor avea acces permanent la termenii si conditiile de utilizare a serviciilor, pentru a le putea consulta in orice moment.

Continutul site-ului si drepturile de proprietate intelectuala

Continutul acestui nu poate fi utilizat, reprodus, distribuit, transmis, expus, in alte scopuri decat cele expres si legal permise. Extragerea oricaror informatii urmata de orice utilizare in scop comercial care depaseste sfera copiei private reglementate de lege sau pentru vanzare ori licentiere si fara a avea in prealabil un consimtamant scris al titularilor drepturilor de proprietate constituie o incalcare a termenilor si conditiilor.

Sunteti de asemenea de acord sa nu afectati si interferati in vreun fel cu elementele de securitate ale site-ului, cu elementele care previn sau restrictioneaza utilizarea, copierea unui continut sau elemente care intaresc limitele de utilizare a siteului sau a continutului acestuia.

Administratorul www.scoaladeoptimism.ro face eforturi permanente pentru a pastra acuratetea informatiilor de pe site, insa uneori acestea pot contine inadvertente (specificatiile sau pretul produselor modificate de catre producator fara preaviz sau viciate de erori de operare). Atentie: fotografiile au caracter informativ si produsele pot sa difere usor ca dimensiune sau nuanta de culoare.

Frauda

In scopul accesarii si utilizarii anumitor sectiuni ale website-ului poate fi necesara crearea unui cont personal. Prin prezenta declarati ca va asumati integral responsabilitatea pentru toate si oricare dintre activitatile realizate prin intermediul contului pe care il deschideti pe website si, in consecinta, va sfatuim sa asigurati securitatea parolei contului sau a altor date de acces. In cazul in care securitatea contului pe care il detineti este compromisa, trebuie sa anuntati imediat administratorul site-ului.

www.scoaladeoptimism.ro nu este responsabila pentru daunele care va sunt cauzate sau care sunt cauzate tertilor de orice fel, prin utilizarea neautorizata a contului.

Drept aplicabil

Prin folosirea site-ului www.scoaladeoptimism.ro, utilizatorul se declara de acord asupra faptului ca legile române vor guverna Termenii si conditiile de utilizare și orice dispută de orice fel care ar putea să apară între utilizatori și www.scoaladeoptimism.ro sau asociații/partenerii/afiliații acestuia. În cazul unor eventuale conflicte se va încerca mai intai rezolvarea acestora pe cale amiabilă, iar daca rezolvarea pe cale amiabilă nu va fi posibilă, conflictul va fi soluționat în instanță, în conformitate cu legile romane în vigoare.

Disponibilitatea serviciului

www.scoaladeoptimism.ro isi rezerva dreptul de a modifica structura si interfata oricarei pagini sau subpagini a site-ului www.scoaladeoptimism.ro in orice moment si la orice interval de timp liber ales, avand dreptul de a intrerupe temporar sau permanent, partial sau in totalitate serviciile puse la dispozitia publicului prin intermediul acestui website fara vreo notificare prealabila individuala sau generala.

Daca aveti intrebari sau nelamuriri in legatura cu acesti termeni de utilizare, nu ezitati sa ma contactati prin intermediul formularului dedicat de contact sau la adresa de email scoaladeoptimism@gmail.com

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *